monster fatbike bulls

Rowery Fatbike stają się coraz bardziej popularne. Prawie każda licząca się na świecie manufaktura rowerowa ma w swoim katalogu przynajmniej jednego takiego tłuściocha. Drugim modnym trendem stało się wspomaganie roweru silnikiem elektrycznym. Dlaczego więc nie zbudować elektrycznego fatbika?

Jedną z pierwszych firm, które zdecydowały się na połączenie tych dwóch rosnących trendów była firma Bulls. Ten niemiecki producent rowerów zaproponował na 2014 rok  wypasioną maszynę z elektrycznym dopalaczem o jakże sugestywnej nazwie Bulls Monster.

Bulls Monster

 monster bulls fatbike

Potwór został wyposażony w silnik elektryczny firmy BOSCH o mocy 250W oraz baterię 36V/400 Wh o pojemności 11,6 Ah. Maksymalny dystans tego roweru wynosi aż 175km w zależności oczywiście od naszego stylu jazdy oraz ukształtowania terenu. Do wyboru mamy cztery tryby wspomagania Eco, Tour, Sport, i Turbo. Czas ładowania akumulatora: około 2,2 godziny do 80%, o 3 , 5 godz do 100%

 bosch silnik

Oczywiście silnik elektryczny to nie wszystko czasami przyjdzie nam trochę pokręcić korbą. Monster posiada napęd firmy Shimano model Deore XT 10-speed shadow, kasetę XT 11-36, mechanizm korbowy FSA. Rower żwawo mknie po bezdrożach dzięki kołom obutym w gumy Vee Rubber 8 26x4.0. Rama roweru zbudowana jest z aluminium 7005 i dostępna w dwóch rozmiarach 46/51 cm.  Monster Bulls swoje waży bo aż 22,8 kg i podobnie dużo kosztuje 3199 EUR, ale cóż za wygodę trzeba płacić.

                                                             Geometrycznie potwór wygląda następująco.

geo monster

 

Tadeusz Pietrzak

 

 Tagi: Nowy rower fatbike rowery fatbike model fatbike fat bike